Myymälät

Lomalle ihan minne vaan

Matkamyymälästämme voit ostaa tarpeesi mukaan vain lentolipun tai täydellisesti Sinulle räätälöidyn unelmaloman. Verkkokaupassa myynnissä olevien pakettimatkojen lisäksi matkamyymälästämme saat sopivan vaihtoehdon, olitpa lähdössä rantalomalle, hiihtomatkalle tai vaikka sukuloimaan – koko maailma on avoinna.

Valitse lähin matkamyymäläsi alla olevasta listasta tai soita myyntipalveluumme 020 120 4000.

Puheluhinnat  0201-alkuiseen yritysnumeroon: Lankapuhelimesta   8,28 snt/ puhelu + 7,00 snt/minuutti, Matkapuhelimesta   8,28 snt/ puhelu + 17,00 snt/minuutti. Puhelujen hinnat voi tarkistaa Viestintäviraston sivustolta.

MatkaVekan myymälät

Hämeenlinna

Kasarmikatu 6, Kauppakeskus Optelli
13100 Hämeenlinna
020 120 4710
hameenlinna@matkavekka.fi
Avoinna ma-pe 10-13 ja 14-17, la suljettu

Joensuu

Torikatu 21
80100 Joensuu
020 120 4310
joensuu@matkavekka.fi
Avoinna ma-pe 10-17, la suljettu

Jyväskylä

Kauppakatu 22
40100 Jyväskylä
020 120 4410
jyvaskyla@matkavekka.fi
Avoinna ma-pe 10-13 ja 14-17, la suljettu

Kuopio

Maljalahdenkatu 35
70110 Kuopio
020 120 4210
kuopio@matkavekka.fi
Avoinna ma-pe 10-17, la suljettu

Lappeenranta

Valtakatu 27
53100 Lappeenranta
020 120 4330
lappeenranta@matkavekka.fi
Avoinna ma-pe 10-17, la suljettu

Pori

Itäkeskuksenkaari 6, Prismakeskus
28130 Pori
020 120 4570
pori@matkavekka.fi
Avoinna ma-pe 9-18, la 10-14

Seinäjoki

Kauppatori 1-3, Torikeskus
60100 Seinäjoki
020 120 4760
seinajoki@matkavekka.fi
Avoinna ma-pe 10-17,  la suljettu

Tampere

Tuomiokirkonkatu 36
33100 Tampere
020 120 4800
tampere@matkavekka.fi
Avoinna ma-pe 10-17, la suljettu

Turku

Kauppiaskatu 4
20100 Turku
020 120 4870
turku@matkavekka.fi
Avoinna ma-pe 10-17, la suljettu

Vantaa

Äyritie 12 C, 6 krs. Käynti B-talon vastaanoton kautta (avoinna 9-16)
01510 Vantaa
Myynti avoinna 020 120 4150 (ma–pe 9–16)
Ryhmämyynti 020 120 4090
ryhmamyynti.vantaa@matkavekka.fi

Olemassa olevien varausten peruutukset tai muutokset:

  •  0305 14101 (puhelun hinta 8,80 s/min)